Корисні лінки

Шановні батьки!

Для того, щоб попередити заїкання, необхідна велика профілактична робота з боку дорослих, які оточують її в сімї, дитячому садочку.

1. Стежте, щоб мовлення оточуючих було неквапним, плавним, правильним і чітким. Правильне мовлення викличе таке ж правильне мовлення у дитини.

2. Звертайте увагу на те, щоб дитина говорила, достатньо широко відкриваючи рот, не дуже голосно, не поспішаючи, шкідливо розмовляти, коли відбувається вдих, захлинаючись і задихаючись.

3. Не допускайте прискореного мовлення дітей. Таке мовлення нерідко засвідчує про підвищену збудженість, слабкість нервової системи. Вона може призвести до заїкання.

4. Оберігайте дитину від контактів з людьми, які заїкаються, спілкуючись з дорослими чи ровесниками які заїкаються, дитина починає відтворювати ті ж зупинки у своєму мовленні.

5.   Застерігайте малюка від психічних і фізичних травм, бурхливих проявів гніву і радощів, від перебування серед нервових, неспокійних дітей.

6.   Не навантажуйте мовлення дитини. Не вимагайте промовляти складні фрази, незнайомі і незрозумілі слова, завчати дуже багато віршів, складних за змістом та формою.

7.   Частіше читайте їй, просіть переказувати прочитане, вивчайте з нею вірші, розмовляйте і виправляйте, коли дитина говорить неправильно.

8.   Не навантажуйте дітей зайвими враженнями, які викликають у них емоційне перенапруження. Не дозволяйте довго дивитися телевізор.

9.   Не розповідайте дитині перед сном страшних казок, хвилюючих історій, не залишайте дитину, коли вона боїться.

При серйозному ставленні до цих заповідей, ви, батьки, зможете змінити побут в сім'ї, методи виховання дитини, зможете встановити правильні, здорові зв'язки між дитиною та оточуючим.

 

Що таке норма?

Малюки починають оволодівати мовою з самого народження.

Чуючи ласкавий мамин голос, вони уже у 2 - 3 місяці пробують відповісти гулінням , у 5 - 6 місяців починають лепетати, а у 8 - 9 місяців вимовляють перші нескладні слова.

До кінця першого року життя здорова дитина чітко вимовляє звуки А, О, У, М, Н, П, Б, Д, Т, К. словниковий запас становить 5-20 слів.

В період з 1,5 - 2 років дитина починає розмовляти. 3 1- 2 років має знати від 100-300 слів і будувати нескладні фрази ( мама, дай).

До 3-х років словниковий запас збільшується в 3 - 4 рази. Малюк знає назви предметів, охоче розповідає, де він був і що бачив. Вимовляє всі звуки, крім сонорних ( л, р, рь ) і шиплячих (ш, ж, ч ).

На 4-ому році життя словниковий запас складає 1500 - 2000 слів. Дитина може переказати казку, описати враження з прогулянки. Не біда, якщо в цьому віці малюк плутає закінчення і ставить неправильно наголос.

В віці 5-го року дитина повинна чітко вимовляти шиплячі і сонорні звуки; підбирати слова на заданий звук, впізнавати на слух звуки в слові.

                                                           Як розвивати мовлення дитини

1.   Спілкуйтеся з дитиною якомога більше, коментуйте свої дії, детально розповідайте про предмети, які оточують його.

2.   Збагачуйте словниковий запас малюка новими словами, пояснюючи їх.

3.   Розмовляйте з дитиною повільно, грамотно і чітко, ні в якому разі не " сюсюкайте".

4.   Спонукайте дитину до мовлення, ставлячи їй запитання, поступово ускладнюйте їх.

5.   Коли малюк говорить, виправляйте його мовленнєві помилки тільки після того, як він закінчить фразу.

6.   Багато читайте дитині, вчіть її переказувати, разом вчіть вірші, вчіть складати цікаві історії за картинками.

7.   Процес розвитку мовлення стимулює дрібна моторика рук. Виконуйте вправи для пальчиків, малюйте олівцями і крейдою (не фломастерами), грайте в мозаїку.

Не забувайте хвалити дитину після кожного успіху.

 

 

 

Новини освіти

  • Сьогодні Міжнаро́дний день студентів — щорічне свято студентської активності, що відзначається 17 листопада. Саме студентство, молодь, завдяки своїй активній громадянській позиції була і залишається рушієм багатьох змін та однією з головних сил, що протистояла і протистоїть авторитарним і тоталітарним режимам.  Як святкують День студента  у різних країнах світу? Сполучені Штати Америки...

  • З усіх випускників шкіл з угорської громади в 2017 році лише 164 склали ЗНО на рівні, достатньому для вступу, водночас у медичні виші вступили лише 2 особи: 1 – на бюджет та 1 – на контракт. Про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час протокольної зустрічі...

  • 21 листопада у столиці вшанують подвиг учасників Революції Гідності та увічнять пам’ять Героїв Небесної Сотні. На виконання Указу Президента України «Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи», у столиці затверджено відповідний план заходів. Так, у цей день передбачено проведення меморіальних, урочистих та культурно-мистецьких заходів, церемоній покладання квітів за участю представників...